Třiačtyřicetiletá T. H. se narodila jako muž. Sama chce mít ale buď neutrální, či ženské pohlaví. Podstoupila i všechny potřebné operace až na jedinou: sterilizaci. Definitivní zneplodnění odmítá, protože představuje zbytečné riziko. Přitom právě sterilizace je podle zákona podmínkou, aby jí mohli nové pohlaví napsat do občanského průkazu. Ještě donedávna měla T. H., jež si přeje zůstat v anonymitě, zastání u úřadu ombudsmana, to se ale s výměnou v čele úřadu změnilo.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se