Ekonomové dotazovaní agenturou Reuters se shodli, že eurozóna je v nejhlubší recesi za dobu své existence. Podle posledního průzkumu, který agentura vedla od minulého úterý a zveřejnila včera, klesla ekonomika eurozóny v prvním kvartálu mezičtvrtletně o 3,1 procenta a ve druhém kvartálu se sníží o 9,6 procenta. "Jen obtížně se představuje, že věci se po uvolnění karanténních opatření hned vrátí do normálu," prohlásil ekonom Philippe Gudin z banky Barclays. "Změní se nabídka i poptávka, protože po nezanedbatelnou dobu se změní i chování," dodal. Evropská centrální banka hodlá v letošním roce nakoupit dluhopisy za 1,1 bilionu eur (30,3 bilionu korun) a dopady pandemie se snaží utlumit i jednotlivé vlády, které na záchranu firem a zaměstnanců vyčleňují stovky miliard eur.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru