Pražský magistrát chce využít současné pandemie koronaviru k tomu, aby prosadil regulaci služeb typu Airbnb, o kterou usiluje už léta. Návrh, s nímž se do konce měsíce obrátí na vládu, má šanci na prosazení. Město ve spolupráci s ministerstvem pro místní rozvoj, jež spadá pod hnutí ANO, připravilo novelu živnostenského zákona. Pokud bude schválená, obce by dostaly možnost více regulovat služby krátkodobého pronájmu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







