Pražský magistrát chce využít současné pandemie koronaviru k tomu, aby prosadil regulaci služeb typu Airbnb, o kterou usiluje už léta. Návrh, s nímž se do konce měsíce obrátí na vládu, má šanci na prosazení. Město ve spolupráci s ministerstvem pro místní rozvoj, jež spadá pod hnutí ANO, připravilo novelu živnostenského zákona. Pokud bude schválená, obce by dostaly možnost více regulovat služby krátkodobého pronájmu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se