Alibismus, strkání hlavy do písku či bizarnost. Takové reakce vyvolalo zdůvodnění nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, proč se minulý měsíc rozhodl nepodat správní žalobu týkající se údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli ovládání médií.

Podnět, aby žalobu naopak podal, dostal od protikorupční organizace Transparency International a také od pirátského senátora Lukáše Wagenknechta. Právě Wagenknecht v úterý celé rozhodnutí Nejvyššího státního zastupitelství zveřejnil na Twitteru. Vyplývá z něj, že Babiš sice má podle žalobců na svůj bývalý majetek včetně médií pořád vliv, ale podat žalobu prý není ve veřejném zájmu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se