V Česku nyní jezdí přibližně čtyři tisíce elektroaut. Pokud ale mají automobilky splnit nové, přísné limity škodlivých emisí, budou jich muset prodávat podstatně víc. Největší výrobce aut v Česku, Škoda Auto, dosud v elektrifikaci nevynikal. Včera však představilo vedení firmy v pražské O2 areně svůj první elektromobil nové éry, model Enyaq. Je to první model, jejž veřejnosti představil nový šéf firmy Thomas Schäfer. Premiéra elektroauta, kvůli pandemii koronaviru a problémům se softwarem odložená o čtyři měsíce, je pro automobilku nejdůležitější událostí tohoto roku. Enyaq má přesvědčit Čechy, aby přešli na elektřinu. Existují ale tři hlavní důvody, proč to půjde ztuha.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se