V Česku nyní jezdí přibližně čtyři tisíce elektroaut. Pokud ale mají automobilky splnit nové, přísné limity škodlivých emisí, budou jich muset prodávat podstatně víc. Největší výrobce aut v Česku, Škoda Auto, dosud v elektrifikaci nevynikal. Včera však představilo vedení firmy v pražské O2 areně svůj první elektromobil nové éry, model Enyaq. Je to první model, jejž veřejnosti představil nový šéf firmy Thomas Schäfer. Premiéra elektroauta, kvůli pandemii koronaviru a problémům se softwarem odložená o čtyři měsíce, je pro automobilku nejdůležitější událostí tohoto roku. Enyaq má přesvědčit Čechy, aby přešli na elektřinu. Existují ale tři hlavní důvody, proč to půjde ztuha.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








