Americké technologické akcie na začátku září výrazně propadly. Index Nasdaq 100, který zahrnuje 100 největších firem na technologickém trhu Nasdaq, za tři dny ztratil 11 procent své hodnoty. Za posledních 20 let horší propady nastaly jen letos v březnu kvůli pandemii covidu-19 a pak v březnu 2001, když praskla bublina u technologických akcií označovaná jako dot.com bublina. Jedním ze symbolů současného propadu jsou akcie výrobce elektrických aut Tesla, které jen v úterý 8. září ztratily 21 procent a za poslední týden celkem propadly o třetinu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se