Počet lidí, kteří v příštích týdnech budou ležet každý den v nemocnicích s covidem-19, vzroste i podle příznivějších předpovědí na 4,5 až pět tisíc. To je hraniční číslo pro jejich kapacity. Spočítal to šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Vzhledem k tomu, že v říjnu výrazně přibylo nakažených seniorů, kteří častěji vyžadují intenzivní péči, tlak na lékaře a sestry bude ještě sílit. Nemocnice už shánějí posily, kde mohou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










