Počet lidí, kteří v příštích týdnech budou ležet každý den v nemocnicích s covidem-19, vzroste i podle příznivějších předpovědí na 4,5 až pět tisíc. To je hraniční číslo pro jejich kapacity. Spočítal to šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Vzhledem k tomu, že v říjnu výrazně přibylo nakažených seniorů, kteří častěji vyžadují intenzivní péči, tlak na lékaře a sestry bude ještě sílit. Nemocnice už shánějí posily, kde mohou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se