Poslanci vládního hnutí ANO vracejí do diskuse závazný podíl českých potravin v obchodech. Navzdory tomu, že návrh s touto novou povinností pro obchodníky narazil dříve u zákonodárců i Evropské komise. Poslanci kvůli němu tehdy vrátili k přepracování novelu zákona o potravinách, ke které byl návrh přidaný a která řešila i dvojí kvalitu potravin. Nyní přichází šéf sněmovního zemědělského výboru Jaroslav Faltýnek s novým návrhem.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se