Svět zažívá pandemii, jaká tu sto let nebyla. Pandemii s více než milionem mrtvých, se závažnými následky u mnoha infikovaných a s brutálními ekonomickými důsledky pro nás všechny. Jediným řešením se zdá být vakcína. Momentálně se jich vyvíjejí desítky. Obvykle se na vývoj vakcíny počítá se třemi až čtyřmi lety. V Rusku a Číně se očkují první obyvatelé, aniž by proběhlo standardní testování (zejména zdlouhavá fáze číslo 3 s tisíci testovanými), které má prokázat účinnost vakcíny a absenci nežádoucích vedlejších účinků. V Anglii se nechávají dobrovolníci očkovat viry covidu-19, což se až do dnešní doby odmítalo jako neetické.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se