Aukce kmitočtů pro novou generaci mobilních sítí 5G měla být pro vládu Andreje Babiše (ANO) hlavním nástrojem, jak na českém telekomunikačním trhu zostřit konkurenci a snížit ceny. Velkého operátora ze zahraničí ale nepřilákala. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) nyní přesto výsledek hájí. Podle něj tlak na ceny zajistí tři noví hráči z Česka.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se