Mezi lesníky, které postihne rozsáhlá reorganizace státního podniku Lesy České republiky, kypí nespokojenost. Vedení největší lesní firmy v zemi vyčítají, že jim dostatečně neobjasnilo rušení některých ředitelství a správ.

Lesy ČR vysvětlují změnu, která bude platit od začátku roku 2021, potřebou úspor. Podnik se potýká už několik let s rozsáhlou kůrovcovou kalamitou a pádem cen dřeva. Z 11 krajských ředitelství proto mají končit čtyři, a to v Šumperku, Brně, Liberci a Plzni. Zrušení čeká i severomoravské Lesní správy Město Albrechtice, Ruda nad Moravou a Loučná nad Desnou. O práci přijdou zejména nižší manažeři, podle odborů zhruba 40 lidí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se