Naše společnost je nespokojena nejen s chaotickým, denervujícím, ekonomicky ničivým a nakonec neefektivním vládním bojem proti epidemii covidu (zatím dodané dávky vakcín se kvůli nepřipravenosti, byrokracii a bezkoncepčnosti využívají jen pomalu), ale začíná být alergická i obecně na snahu čelit covidu a omezovat tím "normalitu" života společnosti.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako nᚠpředplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

0 0 17.01.2021 20:51
Sorry, ale chováte se stejně jako popírači Covidu, ignorujete dostupná data. Z těch zcela jasně vyplývá, že ohrožení Covidem a to jak z hlediska hospitalizace, tak z hlediska úmrtí roste řádově s rizikovými faktory, z nichž ten zdaleka nejvýznamnější je věk. Takže ano, i mladý může mít závažný průběh, ale ta pravděpodobnost je řádově nižší. Jakákoli rozumná protipandemická strategie toto musí zohledňovat a to, že to ta současná nečiní, prostě ukazuje, že dobrá není.
Miroslava Valutová 16.01.2021 10:59
Zajímalo by mě, podle čeho autor usuzuje, že "....stávající epidemie má v zásadě potenciál a kvality celosvětové pandemie chřipky let 1918−1919". To se týká i názvu článku! Je to snad kumulovaný počet nemocných, počet mrtvých, dynamika s jakou se nemoc síří, vlny, možnosti vakcinace, věkový profil obětí, vznik pandemie, atd. - v žádném nemá "potenciál a kvality" španělské chřipky. Budu rád aspoň za jednu relevantní podobnost, která by opodstatnila název článku. Díky.
Josef Veselka 15.01.2021 09:44
Vynikajici!
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru