Nad rozhodnutím Ústavního soudu, který nařídil přijetí "spravedlivějšího" volebního systému, panuje v liberálních kruzích nadšení. Premiér Andrej Babiš je naopak vzteky bez sebe. Není divu, když nový systém už nebude k jeho hnutí ANO tak štědrý jako ten současný. Pokud ale odhlédneme od toho, že premiér bezprecedentně útočí na Ústavní soud nesmyslnými obviněními, že ho chce politicky poškodit, musíme říci, že po věcné stránce na jeho výhradách něco je.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se