V osm ráno nic nenasvědčuje tomu, že čtyřproudová rychlostní silnice mezi Pardubicemi a Hradcem Králové je spojnicí mezi dvěma uzavřenými okresy. Naopak. Osobní i nákladní vozy se pod nadjezdem k "pohraniční" vsi Březhrad řítí v obou směrech osamoceně či v kratších kolonách každých pár vteřin. Že se přece jen něco děje, naznačuje policejní hlídka s vozem zaparkovaným na nezvyklém místě – přímo v odbočce k nadjezdu. Asi 800 metrů před vstupem do okresu Hradec Králové dvojice policistů čas od času zastaví jeden automobil a kontroluje dodržování nového vládního nařízení. To kvůli epidemii koronaviru omezuje pohyb lidí. Hranice okresů lze od pondělí překročit jen kvůli cestě do práce, k lékaři, na úřad nebo nezbytné péči o blízké.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









