Už přibližně rok pracuje řada lidí většinu času z domova. Na častější používání home officu nyní kvůli zhoršující se pandemické situaci opět tlačí vláda. Má v tom však výrazně svázané ruce. Home office je dobrovolný a vláda ho může firmám pouze doporučit. Ve sněmovně je však od minulého pondělí novela zákoníku práce, podle které by vláda práci z domova mohla už brzy nařídit.
"V koronavirové krizi se model práce z domova ukázal pro řadu firem jako nutnost, v českém právním řádu je ale jeho ukotvení velmi vágní," říká poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL), který spolu s dalšími lidoveckými poslanci návrh připravil.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









