Splátková firma Home Credit, jeden z hlavních podniků nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, zažila loni nejčernější rok za celých 24 let své existence. Během pandemie přestali zákazníci nakupovat i splácet úvěry a firma, která je největším nebankovním poskytovatelem spotřebitelských půjček na světě, vykázala rekordní ztrátu. Podle šéfa Home Creditu Jeana-Pascala Duvieusarta ale byla koronavirová krize testem odolnosti byznysu, který se bude čím dál víc posouvat k digitální obsluze zákazníků a využívání datových technologií.

Home Credit, podnikající na deseti trzích od Česka přes Čínu až po Filipíny, oznámil ve středu za loňský rok ztrátu 584 milionů eur, v přepočtu přes 15 miliard korun. Rok předtím měla skupina zisk 400 milionů eur. Duvieusart řekl, že už v druhé polovině roku byla skupina v mírném zisku 35 milionů eur, protože na většině asijských trhů, kde firma působí, pandemie ustupuje a úvěrový byznys se díky ekonomickému oživení zlepšuje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.