Neobvyklý způsob, jak nebýt propuštěn z práce, vymyslel člen ODS a bývalý místostarosta Prahy 3 Zdeněk Lochman. Poté co jeho strana po prohraných volbách v roce 2010 musela odejít do opozice, zůstala mu funkce v městské firmě Investiční a rozvojová Praha 3. Ve společnosti založil odborovou organizaci a stal se jejím předsedou.

Podle nového vedení radnice a firmy šlo jednoznačně o účelový krok, aby si ochránil místo. Oznámení o založení odborové organizace totiž odeslal představenstvu jen několik hodin poté, co v prosinci 2012 rozhodlo, že jej propustí pro nadbytečnost. Samotnou výpověď mu představenstvo doručilo až o dva dny později.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se