Na začátku letošního listopadu se na 10 dní stane centrem světa skotská metropole Glasgow. Doufejme, že pandemie dovolí, aby se tam opravdu sjeli politici, podnikatelé i experti na konferenci COP26, která by měla zhodnotit, kam se svět dostal v boji s klimatickou změnou od podepsání ikonické pařížské klimatické dohody v roce 2015.
A hlavně se budou bavit, co a jak dál.

Tahle debata se bude odehrávat v naprosto jiné atmosféře, než byla ta pařížská. Klimatická změna se stala součástí každodenního života i tématem, které probírají politici i bankéři, protože zjistili nebo brzy zjistí, že má vliv nejen na to, kam pojedou na dovolenou, ale také na to, kdo ty první zvolí do úřadu a kolik ti druzí budou schopni vydělat.

Boj proti klimatické změně už není výsadou klimatologů. Jaksi na ni ale nefungují dosavadní vzorce politického a ekonomického rozhodování, protože na prvním místě vyžaduje globální a strategické uvažování, nikoliv jen obhajobu úzkých státních či firemních zájmů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Česko je v čele Evropy a Hospodářské noviny jsou v Bruselu. Pokud chcete být u toho nejdůležitějšího, co se každý týden děje, a dočíst se i věci ze zákulisních jednání, odebírejte jediný newsletter v Česku věnovaný unii Ředitelé Evropy.