Měsíce se pohupovaly pouze na vlnách v přístavech. A provozovatelé výletních plaveb tak přišli o miliardy dolarů. Teď obří lodě vyráží zpět na moře. Mezi prvními je i Costa Smeralda. Ta zhruba s 1500 pasažéry, což je její čtvrtinová kapacita, vyplula o víkendu z italského přístavu Savona.

Loď byla spolu s dalšími ukotvena půl roku u pevniny. Podobné plavby totiž zakázala italská vláda, protože v uzavřených prostorách se koronavirová nákaza může velmi snadno šířit. Což už loni na začátku pandemie ukázal případ lodi Diamond Princess. Na okružní plavbě se rozšířila nákaza mezi cestujícími i posádkou a loď musela strávit asi měsíc v karanténě, než lidé z ní mohli na pevninu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se