Měsíce se pohupovaly pouze na vlnách v přístavech. A provozovatelé výletních plaveb tak přišli o miliardy dolarů. Teď obří lodě vyráží zpět na moře. Mezi prvními je i Costa Smeralda. Ta zhruba s 1500 pasažéry, což je její čtvrtinová kapacita, vyplula o víkendu z italského přístavu Savona.
Loď byla spolu s dalšími ukotvena půl roku u pevniny. Podobné plavby totiž zakázala italská vláda, protože v uzavřených prostorách se koronavirová nákaza může velmi snadno šířit. Což už loni na začátku pandemie ukázal případ lodi Diamond Princess. Na okružní plavbě se rozšířila nákaza mezi cestujícími i posádkou a loď musela strávit asi měsíc v karanténě, než lidé z ní mohli na pevninu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









