Nárůst poptávky po jízdních kolech byl loni tak rychlý, že se na něj výrobci neměli šanci připravit. Obrovský zájem lidí o bicykly v době pandemie snese podle podnikatele Jiřího Trávníčka srovnání jen s 90. lety. „Nynější situaci bych přirovnal k rokům 1990 až 1995. Tehdy obchodníci přivezli nákladní auto s 50 jízdními koly a prodávali je přímo z auta před obchodem, kde stála fronta,“ říká v rozhovoru pro HN Trávníček, jehož společnost Paul Lange – Ostrava zastupuje v Česku japonskou značku Shimano. Podle něj teď ale čeká zákazníky zdražování. A to i kvůli složité dopravě a nedostatku lodních kontejnerů.

HN: Výrobci a prodejci kol říkají, že bicykly letos nebudou. Podle vás to ale není pravda. Jak to?

Musíme se vrátit zpět do loňského roku, kdy začala pandemie koronaviru v Evropě. Jakmile se uzavřely možnosti volnočasových aktivit, omezilo se cestování, zaregistrovali jsme zvýšený zájem o kola. Obrovský nárůst poptávky jsme viděli už v dubnu, květnu. Také obchodníci nám sdělovali, jak zákazníci stojí fronty před obchody, a to pro nás byl impulz k zamyšlení, co bude dál. Nešlo jen o Českou republiku, ale i další evropské země a letos už je zvýšená poptávka celosvětově. My jsme tedy loni informace vyhodnocovali, předávali je dál a zároveň jsme dostávali informace od výrobců, Shimana a dalších značek, že to také registrují.

HN: Co to pro vás znamenalo? Navýšili jste tedy objednávky komponentů a dílů?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.