Dlouhé fronty, přeplněná obchodní centra, rekordní tržby a také rychlý růst všech cen…, otevření maloobchodu po posledním rozvolnění potvrdilo, že se lidé nechtějí omezovat na nákup základních potravin, jako třeba rumu a cigaret, a také nechtějí život strávit výhradně on- line. Vedle abstinenčních příznaků po reálném ohmatávání oblečení, případně nábytku, mají ještě jeden motiv k nakupování: přebytek peněz na účtech.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Jaroslav Vostarek 19.05.2021 23:18
Ano, je otázkou, která skupina obyvatel bude utrácet "nahromaděné" úspory, jen doplním, že zmíněných 800 tisíc zaměstnanců, kteří na zrušení superhrubé mzdy jednoznačně vydělali mají ve většině případů své partnery a děti, takže tímto způsobem navýšené příjmy budou mít vliv na utrácení nepřímo odhadem cca 2,4 mil lidi (při průměru jednoho dítěte a jednoho partnera), což je poměrně vysoké číslo a lze očekávat, že se ve spotřebě a ochotě utrácet dříve nebo později projeví. Ano, souhlasím, že stejný krok má i negativní faktory viz zrychlený nárůst cen nemovitostí, ale na druhou stranu nevidím žádný důvod, aby zaměstnanci platili obecně vyšší daň z příjmů, než ostatní daňoví poplatníci...otázkou je, jestli 15 procentní daň je správné řešení, jestli třeba 18 procent jako jednotná daňová sazba daně z příjmů by nebylo přijatelné řešení..... na druhou stranu majetkové daně, včetně zrušené daně z prodeje či převodu nemovitosti i v případě, kdy se nejedná o nemovitost pro vlastní bydlení a existence zbytečné velkého množství vyjimek z daně z příjmů poskytují poměrně velký prostor pro jiný daňový mix, který by zrušení superhrubé mzdy v podstatě kompenzoval..... lze úspěšně diskutovat, jestli zrušení superhrubé mzdy je opravdu ten zásadní daňový problém.....
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru