Akcionáři polostátní energetické společnosti ČEZ se dočkali. Přestože výsledky hospodaření za rok 2020 firma zveřejnila již v polovině března, teprve nyní se podílníci dozvěděli návrh na dividendu. Představenstvo podniku navrhlo vyplatit 52 korun na jednu akcii, celkem tedy 28 miliard korun. Návrh předpokládá použití sto procent očištěného loňského zisku. Definitivně však ještě musí částku schválit valná hromada akcionářů na konci června.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









