Experiment na britské železnici s vlaky provozovanými na základě komerčních franšíz se chýlí ke svému konci. Vláda Borise Johnsona před několika týdny představila konkrétní plán, jak do roku 2023 postupnými kroky dostat železnici opět pod kontrolu státu. Po stížnostech cestujících na nekvalitní služby či drahé jízdné byla pro systém poslední rána pandemie koronaviru, kdy stát musel provoz na komerční bázi začít dotovat.

V rámci změn vznikne nová státní společnost Great British Railways, která bude spravovat koleje, určovat ceny jízdného i sestavovat jízdní řády. Soukromí dopravci ale z kolejí nezmizí, Great British Railways si je bude najímat na provoz na různých tratích. Dopravci ale nebudou určovat pravidla a hlavně neponesou riziko v případě ztráty tržeb z jízdného.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.