Na začátku distanční výuky cítil učitel základní školy Dan nadšení a odhodlání. Během jara se však z výzvy postupně stala únava, zmatení, frustrace a smutek. „Podzim a zimu asi nejlépe charakterizuje zoufalství a návaly rezignovanosti,“ říká devětadvacetiletý pedagog. Uzavření škol a nutnost distanční výuky se podepsaly nejen na dětech, ale také na učitelích. Podle nejnovějšího průzkumu agentury PAQ Research vykazuje známky deprese a úzkosti více než třetina učitelů. Čtyři procenta učitelů kvůli tomu chtějí ze školství hned odejít.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se