Na začátku distanční výuky cítil učitel základní školy Dan nadšení a odhodlání. Během jara se však z výzvy postupně stala únava, zmatení, frustrace a smutek. „Podzim a zimu asi nejlépe charakterizuje zoufalství a návaly rezignovanosti,“ říká devětadvacetiletý pedagog. Uzavření škol a nutnost distanční výuky se podepsaly nejen na dětech, ale také na učitelích. Podle nejnovějšího průzkumu agentury PAQ Research vykazuje známky deprese a úzkosti více než třetina učitelů. Čtyři procenta učitelů kvůli tomu chtějí ze školství hned odejít.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









