Soutěž o nejlepší mozky a nejšikovnější ruce pro vlastní firmu pokračuje i v době koronakrize. Současný pozvolný ekonomický restart ji navíc ještě urychluje zvyšováním mezd. Co tedy může být pro HR manažera přirozenějšího než se dohodnout s ostatními manažery z konkurenčních společností ohledně místních platů nebo nabízených benefitů?
Do určité míry tím tito lidé chtějí nahradit kolektivní smlouvy, které se v jiných zemích – například v Rakousku nebo Německu – vztahují na podstatně větší počet zaměstnanců než v Česku. Vzhledem k tomu, jak nákladné je hledat a školit nové zaměstnance, dává z jejich pohledu smysl dohodnout se i na tom, že nebudou své zaměstnance vzájemně „pytlačit“ a zaměstnávat lidi z druhých firem. Kdo je ale obětí takové domluvy? Zaměstnanec, který nemůže najít správné uplatnění na trhu práce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









