Narodil se do zemědělské rodiny. Vystudoval vysokou školu zemědělskou. A vybudoval co do rozlohy polí čtvrtou největší zemědělskou firmu v Česku. „A to bez toho, abych cokoliv privatizoval nebo zdědil,“ zdůrazňuje dvaačtyřicetiletý podnikatel Josef Kolář. Jeho společnost Rhea Holding působí na jižní Moravě a v Jihočeském kraji. Hospodaří na 22 tisících hektarů vlastní zemědělské půdy, lesů a rybníků. Kupříkladu česká jednička Agrofert, který premiér Andrej Babiš vložil do svých svěřenských fondů, má 116 tisíc hektarů.

V roce 2019 měla skupina Rhea Holding tržby 2,2 miliardy korun a více než 500 zaměstnanců, přesto se Kolářovi stále daří vést společnost jako rodinnou firmu. „Kromě pracovitosti a píle jsem měl také velké štěstí. Do firmy, která tehdy byla podstatně menší, jsem nastupoval jako zaměstnanec. Kolega, který ji vlastnil, se pak jednoho dne rozhodl, že ji prodá. A já do toho šel – po hlavě,“ popisuje Kolář. V bance si vzal úvěr a firmu koupil. Dnes to vnímá jako obrovský hazard, který vyšel. Od té doby rodinnou firmu rozvíjí za pomoci půjček, které splácí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.