Začaly prázdniny prazvláštního léta. Nemohu si pomoci od jistého déjà vu z loňského léta, kdy jsme si též mysleli, že už je to za námi a že jsme z nejhoršího venku. Stejně jako loni víme málo o tom, co se stane na podzim. Tak málo, až z toho cítím takovou temporální klaustrofobii – stísněnost našeho letního proužečku rozvolnění, který je uvězněný mezi jarem a podzimem.

Zapomínáme na to, že loni začala covidová čísla také klesat před létem, a to sama od sebe, bez vakcín, pouze vlivem počasí, a že stejně jako naší letošní nadějí je vakcína, bylo naší loňskou nadějí teplo. Bude zázrak, pokud se vše na podzim vrátí do normálu. Doufejme v něj, ale počítejme raději s tím, že nás ještě pár překvapení na podzim čeká. Svět, Evropa, naše vláda, vedení podniků, úřadů a škol – a každý jedinec – ať si připraví plány na podzim a na zimu raději dva. Kdyby náhodou, buďme aspoň mentálně a psychicky připravení – co se chci naučit, co chci dělat, čemu se chci vyhnout, kde chci být a s kým.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.