V Británii nyní testy denně odhalí víc pozitivních případů nemoci covid-19 než loni na podzim během druhé vlny pandemie. Navzdory tomu se země chystá na úplné zrušení všech zbývajících omezení zavedených kvůli šíření koronaviru. Definitivní rozhodnutí má padnout v pondělí, ale politici už oznámili, že se chtějí držet plánu, a to skončit s omezeními přesně za týden, tedy 19. července. Poukazují na to, že se vir nyní sice rychle šíří, díky postupujícímu očkování ale kvůli němu do nemocnice musí jen minimum lidí ve srovnání s předchozími vlnami. Řada odborníků přesto namítá, že se vláda chová nezodpovědně a příliš riskuje.

Od příštího pondělí by se v Anglii měly otevřít například noční kluby a přestanou platit omezení týkající se maximálního počtu účastníků veřejných akcí či shromáždění. Už nebude nutné zakrývat si obličej rouškou, a to ani v uzavřených prostorách, přestane být nutné používat certifikáty o očkování, negativním testu nebo prodělání covidu. Ve Skotsku, Walesu a Severním Irsku bude rozvolňování pomalejší.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.