Vidíme, že je tu stále spousta peněz, na kterých investoři sedí. Hledají investice a my se je snažíme propojit s podnikateli s dobrými nápady,“ říká v rozhovoru pro HN výkonný ředitel pražské firmy Wood & Company Vladimír Jaroš. Vysvětluje tak myšlenku, která stojí za novátorským plánem na oživení pražské burzy. Ta je kritizována za slábnoucí obchodní aktivitu a úbytek velkých firem, ale podle Jaroše už mnohokrát prokázala, že je „schopna plnit funkci získávání peněz pro úspěšné podniky a vytvořit prostředí pro další obchodování“.

Wood & Co., která provozuje ve východní Evropě investiční bankovnictví a radí firmám s transakcemi na akciových trzích, chce Jarošova slova doložit tím, že na pražský parket uvede speciální firmu označovanou zkratkou SPAC. Ta vzniká jako schránka, která později umožní rychlý a jednoduchý vstup jiné firmy na akciový trh. Pokud to vyjde, půjde o vůbec první podnik tohoto druhu ve východní Evropě.

Jarošova firma zprostředkovala za třicet let na trhu desítky různých akciových transakcí nejen na české burze, ale také v Polsku, Rumunsku nebo v Turecku. Loni pomáhala uvést na burzu on-line lékárnu Pilulka nebo největšího českého výrobce ručních palných zbraní, skupinu CZG − Česká zbrojovka.

HN: Jak na investiční skupinu Wood & Co. dopadla pandemie?

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se