Kubou otřásají největší demonstrace za posledních 30 let. Lidé protestují proti sílícímu nedostatku, chudobě a proti autoritářské vládě, která potlačuje jejich základní svobody. Dlouhodobé problémy ještě prohloubila nynější pandemie covidu-19. „Jsem tu, protože máme hlad, nejsou léky a potýkáme se s výpadky elektřiny. Chybí všechno,“ řekl zhruba čtyřicetiletý muž, jenž si nepřál zveřejnit své jméno, britskému listu Guardian. „Chci naprostou změnu, změnu vlády. Chci volby, kterých by se mohlo účastnit více politických stran, a chci také konec komunismu,“ prohlásil.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se