Příběhy lidí, kteří naletěli na nekalé praktiky podomních prodejců energií, jsou si hodně podobné. „Přišel ke mně člověk a říkal, že je kontrolor od ČEZ. Dostal jsem k podpisu protokol o kontrole. Byla to ale plná moc a teď za mě uzavřeli smlouvu s novým dodavatelem. Když k němu nepřejdu, dostanu pokutu,“ popisuje web Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) jako jeden z mnoha příběh dvaašedesátiletého Karla ze středních Čech. Sněmovna v pátek schválila novelu zákona, která má proti uvedeným praktikám zakročit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se