Obava z odposlechů hovorů je stará jako historie telefonování. S nástupem mobilních telefonů se vynořilo podezření, že přístroj, který nosíme stále u sebe, může nahrávat i dění kolem sebe a nahrané hned posílat dál. Třeba velmi citlivé obchodní jednání. Proto se v některých kruzích rozšířila praxe vypínat na začátku důležité schůzky mobily, či dokonce vyndavat baterii. Zbytečná obava, či přímo paranoia?

Aktuální odhalení masového „vytěžování“ obsahu chytrých telefonů s využitím softwaru izraelské firmy NSO Group ukázala, jak velkou díru a dalekosáhle zneužitelnou díru do soukromí může mobilní telefon představovat. Ovšem vyjmutí baterie už dávno nestačí. A nejen proto, že ze skoro žádného telefonu vyšší řady – a je jedno, zda jde iPhone či Android – dnes baterii nevyndáte.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.