Tři lidé přišli o život a další desítky utrpěly zranění při středeční tragické nehodě vlaků u Domažlic. Mezinárodní expres z Mnichova do Prahy vjel podle Drážní inspekce na trať bez povolení a srazil se s protijedoucím osobním vlakem. Odborníci i veřejnost se tak znovu začínají ptát na to, jak dobře jsou tuzemské koleje zabezpečené. „Je to s nehodami na českých železnicích stále dokola, stejná příčina, která spočívá v nedostatečném zabezpečení tratí,“ popisuje v rozhovoru pro HN bývalý šéf Drážní inspekce Roman Šigut.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se