Až 12 procent obyvatel České republiky, tedy přes milion dětí, dospělých i seniorů, pociťuje podle Zprávy o vyloučení z bydlení za rok 2021 problém s bydlením. Nejčastějším případem je, že bydlení spolyká podstatnou část příjmů domácností, další žijí v nevyhovujících podmínkách a část nebydlí nikde, jsou to bezdomovci. Rostoucí počet seniorů na ubytovnách pak obrázek České republiky jako sociálního státu, o kterém politici tak rádi mluví a který má ovšem v praxi k sociálnu daleko, jen dokresluje. 

Nejde o to, že by stát nedělal nic. Systém podpory je ale extrémně složitý a chaotický. Nejlépe se v něm vyzná ten, kdo s ním žije, respektive jej využívá delší dobu. Výsledkem je, že pravicoví politici a skrytě i spousta úředníků z úřadů práce mluví často o zneužívání dávek a bezpochyby se najdou případy, kdy mají naprostou pravdu. Na druhé straně jsou tady deseti- a možná i statisíce lidí, kteří buď netuší, že mají na nějakou podporu nárok ze zákona, nebo se stydí o podporu požádat, dokud nejsou úplně na dně. A také existuje i nemalá část těch, kteří nebyli schopni dát dohromady všechny potřebné údaje, které byrokracie vyžaduje.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Tomáš Válek 18.08.2021 01:01
Většina voličů si to nepřeje řešit. Už bydlí a roste jim cena bytu. Dokud se tohle nezmění, tak s tím politici nic nezmůžou.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru