Pandemie proměnila nejen to, jak jsme pracovali, ale i náš volný čas a zábavu obecně. A i zde měla „neblahé“ dopady. Výroční zpráva o hazardním hraní v ČR totiž ukazuje výraznou změnu v chování hráčů hazardních her. V důsledku restrikcí a omezení se totiž podíl on-line hazardních her zvýšil z 32,5 procenta na 47,6 procenta. Trend přesunu k on-line hraní je patrný ve všech více než 80 zemích světa, kde je on-line hraní legální, a celosvětová pandemie tento pohyb ještě urychlila. Pokud se někomu zdá tento problém marginální, měl by si uvědomit, že jen v loňském roce činily tržby jeho provozovatelů 32,7 miliardy Kč a výběr daně dosáhl 10,1 miliardy Kč.

Hazardní hraní však není jen zábava nebo ekonomicky ziskové podnikání, ale je také rizikovým chováním se společenskými dopady, podobně jako užívání dvou nejrozšířenějších společensky tolerovaných návykových látek – alkoholu a tabáku. Pracovníci Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti odhadují, že v populaci se vyskytuje 2,4 až 4,5 procenta lidí, kteří mají s hraním problémy, a počet vysoce rizikových hráčů dosahuje až 90 tisíc.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.