Za této vlády nebude očkování proti nemoci covid-19 povinné, řekl zhruba před měsícem premiér Andrej Babiš. A dodal, že by o případné povinnosti nechat se očkovat měla rozhodnout příští vláda. 

Z jeho pozice jde o logický směr uvažování. Podle průzkumů je v Česku zhruba třetina dospělých, kteří se očkovat nechtějí. Patří mezi ně jak lidé nad 60 let, kteří jsou koronavirem statisticky ohroženi nejvíc, tak i zdravotníci či profesionální pečovatelé, kteří mají velmi přesvědčivé zkušenosti s dopady nemoci z první ruky. A kteří jsou také nejvíc vystaveni viru od svých pacientů a kteří ho mohou předat násobně více lidem než průměrný člověk.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Pavel Ševčík 26.08.2021 12:43
Celá premisa, tedy že očkování brání přenosu, je úplně mylná. Není tedy důvod pro povinné očkování jakékoliv skupiny. Očkováním člověk může chránit sebe, pokud se bojí komplikací, když nemá v pořádku imunitu. A beztak je imunita vůči covidu po prodělání (třeba bezpříznakovém) mnohem komplexnější než po těch "úžasných" mRNA vakcínách.
Marek Konečný 26.08.2021 11:39
Paní Hrstková, díky za poměrně střízlivý článek, na rozdíl od vašich hysterických kolegů je to super. Jenom drobnost. Pohádky o tom, že očkovaný nepřenáší virus jsou již překonané, takže věta "A kteří jsou také nejvíc vystaveni viru od svých pacientů a kteří ho mohou předat násobně více lidem než průměrný člověk." je platná stejně pro očkované jako pro neočkované a tento argument nemá pro očkování žádnou relevanci. Mimochodem, je zábavné sledovat jak očkování přestává být Tečka a všichni se budeme muset boostrovat dalšími a dalšími dávkami. Proti tomu nicméně vidím obrovský odpor i u vakcinofilů, takže se to bude muset nařídit. Jaká bude exekuce takového příkazu je otázka. Domnívám se, že bez čipů vložených do vakcíny se to neobejde. Nenapadá mě jak jinak ověřit co si daný člověk píchnul.
David Fichtner 26.08.2021 07:47
Ale no tak... to jsme se už dostali do fáze, kdy někdo druhý rozhoduje o tom, kdo je ohrožená skupina? Proč by automaticky měl spadat fit sedmdesátník mezi ohrožené? Nemůže si snad rozhodnout on sám, zda je ochotný podstoupit potenciální riziko nákazy? Přijde mi, že ti, co nejvíc křičeli a brojili proti regulaci, restrikci, zasahování do svobodné vůle lidí, teď berou za automatické, že podle jejich (zjevně správného) světonázoru se mají řídit ostatní. To bych blil, velebnosti... A ohánět se zahlceným zdrav. systémem, že tihle lidé pak přidělávají PRÁCI zdravotníkům... to snad je PRÁCE zdravotníků ne? A je evidentní, že, byť na pokraji dostupných kapacit, se to zvládlo, navzdory poplašným zprávám a chaotické výstavbě polní nemocnice v Letňanech, která zela prázdnotou a utopilo se tam zase pár těch milionů navíc... Proberte se, nechte lidi rozhodovat podle vlastní vůle a vědomí.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru