Může to být úspěch, který by pátého nejbohatšího Čecha Karla Komárka posadil na evropský loterijní trůn. Do svého finále se blíží soutěž o to, kdo bude provozovat britskou národní loterii. Komárkova Sazka, která už provozuje loterie v Česku, Řecku, Rakousku, Itálii a na Kypru, je přitom jedním z favoritů. Nyní se ale do prověřování nabídek soutěžících pustili kromě samotného organizátora výběrového řízení i tamní poslanci.

Členové výboru pro digitalizaci, kulturu, média a sport začnou tento týden zkoumat nabídky všech zájemců. Podle britského listu The Guardian jde o věc poměrně kontroverzní. Celé výběrové řízení má na starosti pouze Britská komise pro hazardní hry. Předseda komise Andrew Rhodes výboru napsal, že si poslanci vybrali pro své sondování nevhodný okamžik, když výběrové řízení spěje ke svému konci. Dodal, že licenční soutěž se dosud řídila přísnými pravidly důvěrnosti, která společnostem značně omezovala sdělování veřejnosti detailů nabídek. Poslanci oponují tím, že neochota komise předstoupit před parlament je nebezpečným precedentem pro demokracii.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.