Pokud jste se loni koncem září procházeli po pražských nábřežích v blízkosti Národního divadla, nemohli jste si nevšimnout nasvíceného plovoucího pódia. Mezi Slovanským ostrovem a mostem Legií na něm sedělo něco přes tisíc hostů a spolu s dalšími stovkami lidí, kteří připlavali na lodičkách a šlapadlech, nebo jen tak postávali v okolí, poslouchali vystoupení britského houslisty Daniela Hopea. Pod názvem Hope for Prague ho uspořádal zakladatel festivalu Struny podzimu Marek Vrabec a s netradiční akcí, kterou si tak trochu vynutila covidová pandemie, sklidil takový úspěch, že z ní letos udělal rovnou několikadenní open air scénu. Struny podzimu začínají až v říjnu, venkovní koncerty na Vltavě se s ohledem na počasí pod názvem Prague Sounds uskuteční už od 2. do 8. září. Vrabec se jich nemůže dočkat, protože věří, že jimi zase o něco víc přispěje ke kultivaci života v Praze. 

HN: Jak se v covidu organizuje hudební festival, který se v normálních dobách vyznačuje tím, že se připravuje s pořádným předstihem?

Organizuje se to úplně jinak, ale já jsem za to rád, protože jsem zjistil, že mě to dlouhodobé plánování už trochu nudilo. Už to byl zkrátka stereotyp, protože víte, že v lednu potřebujete uzavřít program, potom ho oznámíte, máte první tiskovku, začnete prodávat vstupenky, pak je druhá tiskovka, pak festival začne a do toho plánujete další ročník a všechno to tak hezky plyne…  A to všechno najednou přestalo platit. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.