Vládnout s Piráty prý jednoduché nebude, protože je to nová levice. „Fungovat to ale může. Už jsme vládli i se Zelenými nebo Věcmi veřejnými,“ říká v rozhovoru pro HN Petr Fiala.

HN: Jak se daří v předvolební kampani? Je nejdelší v historii, není to už úmorné?

Mě to spíše nabíjí. Na politice mě nejvíc baví setkávání s lidmi. A kampaň je letos nejpozitivnější, jakou jsem zažil. Lidé se k nám hlásí, mám z toho skvělý pocit.

HN: Musíte být asi opravdu na roztrhání, když jste nepřišel na sněm starostů, kde se politici všech demokratických opozičních stran vzájemně ujišťovali, že do vlády nepůjdou s Andrejem Babišem. Proč jste tam chyběl?

Sněm byl v posunutém termínu a já jsem měl naplánované jiné akce mimo Prahu. Poslal jsem tam místopředsedu Martina Kupku, což je víc než důstojná reprezentace. A ještě jsem poslal osobní zdravici. Byli tam i předsedové dalších stran koalice Spolu. Tak jaký problém?

HN: Ono to totiž vypadá jako symbol, že ODS má od společného projektu bez Babiše trochu odstup.

Tak to ne. Rozhodně to není žádný symbol. Bavil jsem se o tom i s předsedou STAN Rakušanem a nikdo to tak nechápe. Se STAN máme velmi dobré vztahy, vládneme na mnoha místech v Česku na komunální a regionální úrovni společně. V mém Jihomoravském kraji máme dokonce v zastupitelstvu společný klub. Žádné spekulace tady nejsou namístě.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se