Ty se máš, jsi plátce daně z přidané hodnoty, takže si můžeš koupit cokoliv a dostaneš na to 21 procent slevu. Věta, kterou řada malých plátců DPH slýchá dost často na to, aby je přiváděla k nepříčetnosti. Zdá se, jako by dodnes trvala veselá devadesátá léta, kdy se do odpočtů daně z přidané hodnoty dala bez ohledu na typ podnikání „vrazit“ nejen pračka či lednička, ale také šňůra perel či luxusní botky. V podstatě každý podnikatel, který se mezi přáteli přizná k tomu, že je plátce DPH, se stane terčem „žádostí“ o odpočet toho či onoho a také předmětem závisti: zaprvé je bohatý, protože má roční obrat milion, a zadruhé má všechno „za levno“. 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

Petr Carvan 08.09.2021 13:02
Tak v této věci má paní Hrstková naprostou pravdu. Zvýšení limitu by pomohlo hlavně podnikatelům, kteří mají souběh různých činností. Většinu příjmů z činností od DPH osvobozených a třeba jednu činnost, která předmětem DPH je. A kvůli doslova pár korunám často musí absolvovat podávání daňových přiznání, kontrolních hlášení ... Na účetních a daňových poradcích pak takový člověk zaplatí často násobně víc než na samotné DPH.
Tomáš Válek 08.09.2021 00:20
Paní Hrstková asi nikdy moc nepodnikala, jinak by měla trochu větší vhled do tématu. Btw. vést účetnictví není šikana.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru