Fotbalisté jsou pyšní na série bez prohry. Na reprezentační úrovni v tom nyní dominují Italové, kteří naposledy odešli s porážkou takřka přesně před třemi lety. O sérii, již drží německá kancléřka Angela Merkelová, si však může kterýkoliv sportovec nechat jen zdát – její poslední prohra je stará už téměř 20 let, utrpěla ji v lednu roku 2002. A nešlo o debakl ve volbách, ale o mocenský spor uvnitř jejího konzervativního bloku CDU/CSU. Od té doby ale šla Merkelová od vítězství k vítězství.

Platí to jak o volbách, tak o soubojích o moc s konkurenty ve vlastní straně. Všechny rozdrtila, byť se s ní za dobu, kdy je v politice, utkaly doslova zástupy politiků. „Merkelová je přesvědčená, že funkce se ani nedědí, ani si je není možné zasloužit prokazováním loajality. Je potřeba si je vydobýt,“ píše novinář Robin Alexander v nové knize o závěru vlády německé kancléřky. Merkelová je v této funkci už 16 let a za tu dobu se kolem ní vystřídaly zástupy premiérů či prezidentů, ať těch amerických, francouzských, českých nebo třeba italských.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.