Americký technologický gigant Intel razantně reaguje na neutuchající hlad světa po polovodičích všech velikostí a tvarů. Jeden z největších hráčů v čipovém byznysu hodlá napumpovat obrovský balík peněz do Evropy. Jeho prostředky půjdou na vybudování nových továren na tolik nedostatkové zboží.

Celkově se investovaná částka může podle šéfa firmy Pata Gelsingera vyšplhat až k 95 miliardám amerických dolarů (přes dva biliony korun). „Nová éra nezvyklé a trvalé poptávky po polovodičích vyžaduje odvážné a velké myšlení,“ řekl generální ředitel Intelu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se