Po přestavbě bývalého areálu nákladového nádraží na Smíchově zhruba za 20 miliard korun spouští developer Luděk Sekyra další velký realitní projekt. Na Rohanském ostrově v pražském Karlíně vybuduje novou čtvrť s názvem Rohan City. Ta má podle současných propočtů vyjít na 18 miliard. Generální ředitel Sekyra Group Leoš Anderle v rozhovoru pro HN ale připouští, že se toto číslo může ještě měnit – výstavba potrvá až do roku 2035.

Na území o rozloze 20 hektarů kousek od stanice metra Invalidovna, řeky Vltavy a ostrova Štvanice vyrostou v první etapě dva bytové domy, které nabídnou 220 bytů. Spolu s nimi vznikne 30 tisíc metrů čtverečních administrativních ploch ve dvou kancelářských budovách. Ty navrhovali architekti Eva Jiřičná a Jakub Cígler. Celkově Rohan City počítá s asi 3200 byty, osmi administrativními budovami a základní školou. Vyrůst mají v pěti fázích. Část bytů v dalších etapách by měla být určena k nájemnímu bydlení.

Sekyra chtěl výstavbu na Rohanu původně začít už před více než 10 lety. Výběrové řízení na rozvoj lokality vyhrálo konsorcium vlastněné Sekyra Group dokonce už v roce 2008. „Mysleli jsme, že v této době budeme s výstavbou finišovat, nikoliv začínat,“ prohlásil Anderle. Zrychlení procesů si slibuje od nového stavebního zákona. Ani s ním však nepředpokládá, že by Praha byla schopná stavět dostatek bytů k nasycení velké poptávky. I proto sází na rozvoj zmíněných nájemních bytů.

HN: Je projekt Rohan City mementem doby, kdy se v Praze staví pomalu a obtížně?

Bohužel to tak je. Změny územního plánu, které dříve trvaly tři roky, trvaly po roce 2010 i 10 let. U domů, jež nyní začínáme stavět, sice změna územního plánu nebyla nutná, ale zase tu byl majetkový spor, který bylo nutné vyřešit. Územní žádost jsme podávali v roce 2013 a územní povolení získali v roce 2019 a stavební loni. Doba přípravy je bohužel neadekvátní.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.