Vedle osmdesátiprocentního podílu v řetězci se sportovním vybavením Sportisimo patřil poloviční podíl v Direct pojišťovně mezi nejvýznamnější investice rodinného fondu Odyssey 44 miliardáře Martina Kúšika. Investice v pojišťovně je však už nyní minulostí.

Po třech letech od vstupu do pojišťovacího domu z něj letos v létě Kúšik odešel. „Skupina VIGO Investments odkoupila padesátiprocentní podíl a získala tak sto procent akcií pojišťovny,“ uvádí zakladatel investiční skupiny VIGO Investments a výkonný ředitel Direct pojišťovny Pavel Řehák a dodává: „Skupina navýšením podílu v pojišťovně posiluje svoji kontrolu.“ Jednání o odchodu Kúšika z pojišťovny začala již na začátku letošního roku. VIGO Investments kontroluje právě Řehák.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.