Centrální bankéři se rozdělili do dvou táborů, které nemohou najít společnou řeč. Na jedné straně tady máme pro investory nejdůležitější banky s globálním významem, které nechtějí na zvedání sazeb ještě dlouho ani pomyslet. V druhém kempu jsou centrální banky na rozvíjejících se trzích, které již reagují na vzrůstající inflaci a započaly s učebnicovým cyklem zpřísňování měnové politiky. Kdo bude mít nakonec pravdu a získá některý z táborů výhodu?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








