Téměř po dvouleté pauze se vrátí přímé spojení mezi Českem a Spojenými státy. Obnovit ho chce od května příštího roku americký dopravce Delta Air Lines. Létat bude až sedmkrát týdně.

„Před stávající krizí létalo mezi Prahou a New Yorkem každoročně více než 70 tisíc cestujících, což představuje silný potenciál až pro celoroční přímé spojení s Prahou,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Všechny dálkové linky z Prahy zmizely loni v březnu, kdy státy začaly kvůli šíření koronaviru uzavírat hranice. Na pražském letišti tehdy zbyly jen jednotky spojení. Po odeznění první vlny se spojení začala obnovovat. Týkalo se to ale jen kratších linek zejména po Evropě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se