Na situaci kolem prezidenta Zemana zarazí krom jiného jedna věc: jak si mohli lidé ze Zemanova okolí dovolit o jeho stavu tak drze lhát? Běžná poučka přece říká, že pokud člověk chce, aby lež byla efektivní, je nutné lhát uvěřitelně. Tedy dbát na to, aby lži byly co nejblíž pravdě. Zemanovo okolí se touto poučkou kupodivu neřídilo. Lhalo naprosto okatě. Už když před 14 dny zazněla slova o pouhém „lehkém vyčerpání a dehydrataci“, bylo patrné, že mluvčí Ovčáček lže, jako když jeho bývalé domovské médium Haló noviny tiskne. Pak jeho výmysly už jen hutněly. 

Jak je tedy možné, že Ovčáček, Mynář a spol. lhali tak, že jejich lži byly průhledné a nakonec bylo velmi jednoduché je odhalit? Byl to jen projev jejich zmatku a bezradnosti? Těžko. Šlo spíše o projev povýšenosti a sebejistoty, který byl založený na dvojím přesvědčení: zaprvé, že se jim nemůže nic stát, protože si na ně nikdo netroufne. A zadruhé, že v současném světě už pravda ve smyslu shody výpovědi s realitou mnoho neznamená a je možné s ní libovolně kreativně pracovat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.