Před dvěma a půl lety vstupoval Karel Havlíček do vlády s tím, že si odslouží své ministerské povinnosti a po skončení mandátu se zase vrátí k podnikání. Přesto už tehdy prodal všechny svoje firmy, jako by ho spálené mosty už nikdy neměly lákat zpět. Teď, když na postu vicepremiéra a v čele ministerstev průmyslu a dopravy končí, vstoupil do hnutí ANO a stal se politikem na plný úvazek. Jako čerstvě zvolený poslanec říká, že chce ANO vrátit do vlády tvrdou prací v opozici. Šéfa hnutí Andreje Babiše by chtěl na Hradě a netají se tím, že sám by rád hrál uvnitř ANO silnější roli. 

HN: Když jste se ujímal funkce ministra průmyslu, říkal jste, že nemáte ambice stát se politikem ani stanout ve vedení hnutí ANO. Co se změnilo?

Do politiky jsem šel jako nezkušený, třicet let jsem dělal byznys a byl jsem v Asociaci malých a středních podniků. Všechno jsem prodal, změnil jsem život a šel jsem do toho. Ale ne z ekonomických ani sociálních důvodů ve smyslu společenského postavení. Fakt jsem se neměl špatně, ale rozhodl jsem se. A když už se rozhodnete, musíte se tomu absolutně věnovat. Samozřejmě dělat ministra nebo dvojministra šlo i bez členství v ANO, ale v tuhle chvíli jsem v jiné pozici. Půjdeme do opozice, to znamená, že musíme výrazně více hrát zevnitř strany, vytvořit expertní tým, musíme se výrazně více věnovat regionům. Zjednodušeně řečeno, pokud chceme, aby se ANO zase vrátilo do vlády, a já jsem o tom přesvědčený, tak je potřeba, abych byl aktivní a mimo jiné abych šel příkladem ostatním.

HN: Kdy se změnila původní představa, že opustíte politiku, až skončí váš ministerský mandát, na tu, že zůstanete a vhrnete se do práce v opozici.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.