Gerhard Fischer vedl českou drogistickou jedničku – společnost dm – 25 let. Ke konci září ale odešel do důchodu. Do čela řetězce, který rakouský manažer vytáhl k více než 11miliardovým tržbám, ale místo něj nenastoupil další muž nebo žena. Vedení drogerií se ujaly dvě současné jednatelky Martina Horká a Markéta Kajabová. „Byla to naprosto přirozená změna. S kolegyní jsme ve firmě obě asi 20 let, jsme dlouholeté členky vedení a připravovaly jsme se na to zhruba dva roky, kdy o budoucí struktuře vedení začaly první diskuse,“ popisuje Martina Horká pro HN. 

Více prodejen v retail parcích

„Největší změna je pro nás to, že budeme pracovat v úzkém tandemu. Také nám zmizela jazyková bariéra, protože jsme všichni Češi,“ směje se Horká s tím, že Fischer mluvil raději německy. 

Horká do dm nastoupila v roce 1998 na pozici manažerky sortimentu a jednatelkou firmy je více než čtyři roky. Řídí marketing, nákup, logistiku a lidské zdroje. Markéta Kajabová začínala v dm jako oblastní manažerka pro severní Čechy v roce 1996 a jednatelkou je stejně dlouho jako Horká.

Nyní oběma přibudou další povinnosti. „Budeme se aktivněji zapojovat na mezinárodní úrovni, co se týče spolupráce mezi jednotlivými zeměmi, a náš hlavní úkol bude zastupování české pobočky dm jako celku,“ doplňuje Kajabová. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se