Tak jsme viděli prezidenta. V pyžamu na nemocničním lůžku se chopil propisky a citoval u toho Niccola Machiavelliho v němčině. Krátké video oficiálně zveřejnila prezidentská kancelář, aby zastavila námitky, že hlava státu nebyla schopna podepsat listinu svolávající novou sněmovnu na 8. listopadu. Záznam vznikl během nechvalně proslulé návštěvy, kterou v Ústřední vojenské nemocnici vykonal dnes už bývalý předseda sněmovny Radek Vondráček. Nechvalně proslulé proto, že se konala bez vědomí lékařů a kolem prezidentova lůžka stálo pět lidí, z toho nejméně čtyři bez jakékoliv ochrany dýchacích cest a v civilním oblečení. Připomeňme, že tuto návštěvu ukončili lékaři po několika minutách, když všechny hosty vyhodili a požádali policii, ať k prezidentovi příště bez předchozí konzultace nikoho nepouští.

Diskutuje se hlavně o těch chybějících respirátorech, také se studují hodiny visící na zdi nemocničního oddělení a probírá se, jestli mají vysocí představitelé státu jenom jeden oblek. Podobné debaty nechme sociálním sítím. Ale je vůbec etické zveřejňovat záběry ležícího prezidenta v nemocničním pokoji, ve flanelovém pyžamu a s katétrem?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.